Міжнародний семінар «Анафілаксія: фахівець і соціум»

Ukraine
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Міжнародний семінар «Анафілаксія: фахівець і соціум»

Сообщение News » 11 дек 2014 12:31

Міжнародний семінар «Анафілаксія: фахівець і соціум»

5 грудня 2014 року у Львові відбувся міжнародний семінар «Анафілаксія: фахівець і соціум» та нарада головних позаштатних обласних (міських) спеціалістів зі спеціальностей «Алергологія», «Клінічна імунологія», «Дитяча алергологія», «Дитяча пульмонологія»
Науковий форум відбувся під егідою Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, Українського товариства фахівців з імунології, алергології.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у зоні АТО та організували збір коштів для поранених бійців та сім’ї загиблого добровольця – львів’янина, фотохудожника В. Гурняка.
У науковому форумі взяли участь відомі вітчизняні науковці з різних регіонів нашої держави з Харкова, Одеси, Кіровограда, Сум, Дніпропетровська, Херсона, Миколаєва, Черкас, Чернігова, Івано-Франківська, Тернополя, Луцька, Рівного, Чернівців, Ужгорода та ін., а саме: член-коресподент НАМН України М. Лісяний, професори В. Чоп’як, В. Лапшин, О. Охотнікова, І. Кайдашев, А. Курченко, Л. Беш, А. Зіменковський, В. Клименко, С. Недельська, В. Дріянська, В. Бабаджан, А.Степаненко, доктори медичних наук Є. Дитятковська, Т. Уманець, І. Гогунська, Л. Костюченко та ін. Також у заході взяли участь представники Верховної Ради України, МОЗ України та ДП «Державний експертний центр МОЗ України»: к.мед.н. А. Горбань (Укрмедпатентінформ), к.тех.н. Л. Старікова, Н. Острополець, к.мед.н. О. Матвєєва, к.мед.н. Т. Думенко, Є. Горох, а також представники практичної медицини.
Значний внесок у роботу конференції внесли відомі зарубіжні фахівці: А. Наконечна (Великобританія) та Ф. Пінеда (Іспанія).
У нараді, яка відбулася 4 грудня, взяли участь головні позаштатні обласні (міські) спеціалісти зі спеціальностей «Алергологія», «Клінічна імунологія», «Дитяча алергологія», «Дитяча пульмоногія», а такожблизько 90 спеціалістів з питань клінічної імунології, алергології, пульмонології, в т.ч. і фахівці з Великобритані та Іспанії.
З вступним словом перед присутніми виступила головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Алергологія, імунологія, клінічна імунологія, лабораторна імунологія», професор Валентина Чоп’як.
Учасники наради обговорили актуальні питання організації та надання медичної допомоги пацієнтам на алергічні захворювання. Особлива увага була приділена презентації Національної адаптованої на¬станови та уніфікованого клінічного протоколу «Медикаментозна алергія. Анафілаксія». У доповідях були висвітлені ключові принципи розробки локального протоколу в закладі охорони здоров’я; реалії та перспективи управління проблемою медикамен¬тозних реакцій гіперчутливості; європейські стандарти та підходи до шкірного алерголо¬гічного тестування та анафілактичні реакції; використання джерел доказової медицини при прийнятті управлінських рішень; нагальні проблеми та перспективи медичної допомоги дітям з алергічною респіраторною патологією; нові підходи до кваліфікаційної характеристики лікаря-алерголога та лікаря-імунолога.
Лекції прочитали Ф. Пінеда (Іспанія), І. Кайдашев, А. Наконечна (Великобританія) В. Чоп’як, Л. Осіпова, О. Шарикадзе, О. Охотнікова, А. Зіменковський, Ф. Глумчер, Я. Підгірний, О. Назаренко, М. Ломіковська, С. Зубченко, Л. Беш, Є. Дитятковська, В. Бабаджан та ін.
У рамках конференції було проведене також засідання Проблемної комісії МОЗ та НАМН України «Клінічна імунологія та алергологія» та семінар «Інтелектуальна власність: реалії та перспективи», під час якого обговорено питання інтелектуальної власності у медичній сфері України; перспективи інтеграції об’єктів медичної інтелекту¬альної власності в світовий економічний простір; упровадження медичної інтелектуальної власності в практику; проблеми викладання клінічної імунології та алерго¬логії у розрізі реформування вищої освіти; підсумки роботи проблемної комісії за 2014 рік та планування роботи на 2015 рік.
На заключному засіданні була прийнята резолюція, розроблена «дорожня карта» з визначенням основних напрямків подальшого розвитку служби алергології та імунології України, учасники наради-семінару отримали міжнародні сертифікати.

Ответить

Вернуться в «Украина»