Кожен гіпертонік може отримати відшкодування на ліки незалежно від соціального статусу

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Кожен гіпертонік може отримати відшкодування на ліки незалежно від соціального статусу

Сообщение News » 10 июл 2014 22:03

Кожен гіпертонік може отримати відшкодування на ліки незалежно від соціального статусу

Про це повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко на брифінгу, присвяченому продовженню реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію у 2014 році.
«Відповідно до Постанови Уряду часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено цього року», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.
За його словами, таке рішення Уряд прийняв на підставі успішної реалізації проекту в минулі роки. Так, завдяки впровадженню в практику «пілоту» лише минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, з них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до впровадження в практику референтного ціноутворення лише 15% таких хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів на 16-18 % та кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували лікування, на 6,4 %. Загалом у 2013 році проектом охоплено майже 7 млн осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів – понад 20 млн, з них за понад 8 млн рецептів здійснено часткове відшкодування вартості ліків. Кількість аптек, задіяних у пілотному проекті, – понад 12 000.
«До кінця цього року держава виділила на проект майже 139 млн грн. і вони вже розподілені між регіонами. Тож кожен хворий на гіпертонію може звернутися за рецептом до лікаря та отримати право на відшкодування вартості необхідних ліків», - зазначив Василь Нетяженко.
Він нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на сім міжнародних непатентованих назв лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки і ацетилсаліцилову кислоту.
Василь Нетяженко також загострив увагу представників ЗМІ на важливості профілактики гіпертонії.
«Аби уникнути цієї масової та підступної хвороби варто вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу. В такому разі, в українців є можливість уникнути ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.
Нагадаємо, з метою зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу, судинні ураження мозку та смертності від ускладнень, підвищення тривалості і якості життя хворих на серцево-судинні захворювання та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (постанова Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію Пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»).

Ответить

Вернуться в «Цены на лекарства»