Черкаси залишилися без ліків

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Черкаси залишилися без ліків

Сообщение News » 11 сен 2014 21:08

Черкаси залишилися без ліків

Уже протягом 4 місяців медичні заклади Черкас не отримують ліків, вакцин, перев’язуальних матеріалів, реактивів і медичних інструментів. Не вистачає препаратів і для 7000 інвалідів, які мають право на пільгові препарати. У заручниках ситуації опинилися й лікарні, й пацієнти, оскільки вимушені купувати все самі.
«Ситуація ненормальна. Є препарати, які не в змозі придбати лікар або пацієнт. Із ними найбільша проблема. Це стосується міорелаксантів, препаратів для наркозу, а також біопрепаратів, які необхідні для щеплення проти смертельно небезпечних хвороб, — сказу, правця. Ці лікарські препарати можуть придбати лише лікарні», — відзначає Віталій Григор’єв, лікар ортопед-травматолог, Голова Асоціації лікарів м. Черкаси.
У департаменті охорони здоров’я причиною проблем називають неефективну роботу Єдиного тендерного комітету Черкаської міськради. За правилами, придбати препарати й обладнання лікарні можуть виключно після проведення торгів.
Єдиний тендерний комітет міськвиконкому завідує всіма централізованими закупівлями в місті, зокрема і ліків. Управління охорони здоров’я дає заявку на препарати, а комітет оголошує торги. Минулорічний переможець — столична фірма — збанкрутувала, тому в лікарнях і виник «медикаментозний голод». А от нового постачальника й досі знайти не змогли.
«Активність достатньо низька. Це можна пояснити нестабільною ситуацією в частині цінової політики», — говорить Ірина Удод, заступник Голови Тендерного комітету Черкаського міськвиконкому. А ось директор мережі комунальних аптек Олег Борисенко вважає умови тендерів занадто жорсткими. Строк поставок за домовленістю — мінімум рік. А ціни на препарати мають бути фіксованими. «З огляду на коливання курсу валют — це просто нереально. Ми не в змозі конкурувати із заводом-виробником, враховуючи девальвацію валюти, яка відбувається. Адже сировина, з якої виготовляють той чи інший препарат, — імпортного виробництва», — нарікає Олег Борисенко. Він вважає, що єдиний вихід із ситуації, що склалася, — дозволити медзакладам самостійно закуповувати препарати без тендерів.
Попередні торги були призначені на 7 липня, однак не відбулися через малу кількість учасників. Надзвичайними зусиллями пацієнтів і лікарів найнеобхідніші препарати вдалося вивести з координації тендерного комітету. Тепер хоча б їх лікарні зможуть придбати за власні кошти, однак сума закупки не може бути вищою за 100 тис. гривень.
«Звичайно, ми слідкуватимемо, щоб ціни не були завищені. Ми працюємо або працюватимемо з такими людьми, які моніторять ціну щодня, оскільки завищення не може бути більше 10% від тих цін, які сьогодні є на ринку», — говорить Олег Роскопін, головний лікар Черкаської міської поліклініки №2.
Повторний тендер відбувся кілька днів тому. Учасників було всього троє. Зараз перевіряють їхні документи, і тільки після цього визначать переможця. Лікарні ж зможуть отримувати препарати не раніше
1 вересня. Оцінку ситуації дадуть і в прокуратурі — правоохоронці пообіцяли провести перевірку.
За матеріалами fakty.ictv.ua

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»