Аптека – це заклад охорони здоров’я, а не торгова точка

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Аптека – це заклад охорони здоров’я, а не торгова точка

Сообщение News » 23 авг 2014 00:06

Аптека – це заклад охорони здоров’я, а не торгова точка

Це констатував Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі з представниками Європейської Федерації фармацевтичної індустрії та асоціацій і Європейського форуму пацієнтів.
За його словами, на тлі тотального здороження цін на ліки, не завжди обґрунтованого, Уряд зараз розглядає питання уведення референтного ціноутворення на лікарські засоби, що закуповуються за державні кошти, та на рецептурні ліки. Таким чином, держава зможе регулювати ціни на близько 10 тис найменувань лікарських засобів, що покривають майже 80 відсотків ринку. Планується, що максимальна націнка на гуртові закупівлі ліків становитиме 10%, а на роздрібну торгівлю – щонайбільше 25%.
«Те, що нині діється в аптечних закладах із цінами на ліки є неприйнятним. Складається враження, що аптеки перетворилися на торгові точки і фактично перестали бути закладами охорони здоров’я» - зазначив Олег Мусій.
Міністр також повідомив, що для здешевлення ліків МОЗ України планує укладати довгострокові контракти безпосередньо із фармвиробниками в рамках державних закупівель та вестиме перемовини про можливість відкриття потужностей цих виробників саме на території України.
Під час зустрічі також йшлося про адаптацію та гармонізацію українського медичного законодавства до вимог Європейського Союзу, що має розширити доступність пацієнтів до лікування та лікарських засобів
На переконання члена правління Європейського форуму пацієнтів Томаша Шеляґовскі, Україну, скоріш за все, чекає шлях Польщі, яка розпочала розробку нового медичного законодавства понад 10 років тому. Саме тому досвід найближчих сусідів найкраще підійде для української системи охорони здоров’я.
«У Польщі в цьому процесі брали участь понад 50 пацієнтських, урядових та неурядових організацій, які завдяки спільному консенсусу побудували потужну платформу для функціонування дієздатної системи охорони здоров’я», - зазначив Томаш Шеляґовскі.
Олег Мусій підтримав свого іноземного партнера та зазначив, що для України дуже важливий досвід міжнародних організацій в побудові такої платформи.
«Я, як людина, яка близько 20 років присвятила роботі в громадському секторі, абсолютно переконаний, що пацієнтські організації повинні брати участь в прийнятті рішень разом з професійним самоврядуванням та урядовцями. Саме в партнерстві цих трьох складових я вбачаю розвиток національної системи охорони здоров’я. Сучасна політика України в сфері охорони здоров’я повинна бути спрямована на пацієнта та для пацієнта. Адже пацієнт, долучений до прийняття рішень, не створює проблем, а допомагає їх вирішувати», - констатував Олег Мусій.
Також Міністр зазначив, що в українському медичному правовому полі варто запровадити такі механізми, які б працювали незалежно від персон та політичних реалій, адже пацієнти не повинні страждати від того, що відбувається в країні чи хто очолює урядові організації.
Також під час зустрічі були обговорені питання можливої співпраці фармвиробників із громадянським суспільством для регулювання цінової політики на ліки та можливості застосування європейських моделей державних закупівель в українській медицині.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»