Держпідприємництво продовжує виховувати контролюючі органи

Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Держпідприємництво продовжує виховувати контролюючі органи

Сообщение News » 14 окт 2014 19:54

Держпідприємництво продовжує виховувати контролюючі органи

На вересневому засіданні експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві (ЕАР) було задоволено 100% скарг підприємців
Розглядаючи скарги дніпропетровського підприємця, що працює у сфері перевезень, та сумського підприємця, що здійснює роздрібну торгівлю лікзасобів, члени ЕАР переважною більшістю голосів задовольнили скарги суб’єктів. У першому випадку територіальним органом Укртрансінспекції були неякісно підготовлені матеріали справи за результатами позапланової перевірки. Підставою перевірки Держлікслужбою другого підприємця була інформація районної прокуратури.
Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков неодноразово наголошував, що недоліки з боку контролюючих органів ЕАР не повинні створювати перешкоди для заняття бізнесом. До того ж, листи, інформація чи будь-які інші сигнали від прокуратури не є підставами для перевірки – лише Постанова прокурора. Свого часу Держпідприємництво відповідним листом зверталося до Генпрокуратури. Служба продовжує виховувати контролюючі органи.
Чернівецькому підприємцю, у якого закінчувався термін дії ліцензії на роздрібну торгівлю лікзасобами, Держлікслужба відмовила у видачі ліцензії через «невідповідність відомостей у документах доданих до заяви про отримання ліцензії». Розібравшись у справі, члени ЕАР зазначили, що оскільки суб’єктом помилково (що не є обманом, як це трактує контролюючий орган) вказана площа аптеки та існуючий і вказаний розмір не порушують чинні нормативи, з одного боку орган ліцензування формально правомірно відмовив суб’єкту у видачі ліцензії, з іншої сторони санкція за технічну помилку – право подати повторно виправлені документи через три місяці – занадто жорстока. Члени ЕАР вирішили звернутися до Держлікслужби з клопотанням про не застосування зазначеної санкції.
Вперше на засіданні ЕАР розглядалася скарга київської компанії, що здійснює добровільні та обов’язкові види страхування, на дії Нацкомфінпослуг. Страхова компанія обов’язково звітується комісії щокварталу, після перевірки фінансової звітності комісія виявила порушення законодавства про фінансові послуги (зокрема, не були представлені страхові резерви з видів страхування) та видала розпорядження про тимчасове призупинення дії всіх ліцензій. За словами суб’єкта, контролюючий орган не дав йому можливості виправити помилку: на момент перевірки компанія перебувала у судовій тяганині з податковими органами, тому страхові резерви компанії були заморожені, лише після вирішення справи у суді компанія могла надати комісії всю необхідну інформацію. Крім того, орган ліцензування застосував обмеження дії ліцензії без попереднього припису. Виходячи з практики, що склалася, Нацкомфінпослуг розглядає питання поновлення ліцензії лише за результатами перевірок. У Держпідприємництві проти такого підходу – добровільно-примусових перевірок – суб’єкт повинен мати можливість виправити помилку шляхом доздачі необхідної інформації. Члени ЕАР задовольнили скаргу суб’єкта шляхом скасування розпорядження комісії про тимчасове призупинення дії ліцензій страхової компанії.
Варто зазначити, що на засіданні члени ЕАР одностайно задовольнили скарги трьох суб’єктів, діяльність яких пов’язана зі збиранням та зберіганням небезпечних відходів: органом ліцензування – Мінприроди були грубо порушені процедура проведення перевірки, складання Актів перевірок, термін прийняття рішення про анулювання ліцензій, не достатньо чітко сформульовані виявлені перевіркою порушення та, до того ж, сам контролюючий орган не з’явився на засідання ЕАР. Зауважимо, що Держпідприємництво в багатьох випадках не погоджується з позицією Мінприроди – свідченням цьому численні рішення Держпідприємництва, які зобов’язують міністерство скасувати накази, що спричиняють надмірний адмінтиск на бізнес (з останніх було рішення Держпідприємництва №36 щодо скасування необхідності подавати листи-ствердження наявності озоноруйнівних речовин при імпорті/експорті товарів).
Держпідприємництво буде й надалі активно відстоювати права бізнесу.

Ответить

Вернуться в «Государственное регулирование»