Людство повертається до темних часів

European Union
Ответить
News
Сообщения: 2113
Зарегистрирован: 10 июн 2014 20:49

Людство повертається до темних часів

Сообщение News » 08 июл 2014 19:23

Людство повертається до темних часів

Якщо вірити дослідникам фармацевтичного ринку, дослідження й інноваційні розробки наразі не є пріоритетом в більшості гігантів індустрії
Прем'єр-міністр Девід Кемерон оголосив про проведення офіційного розслідування причин того, чому за останні роки розроблено так мало антибактеріальних препаратів. Цим має зайнятися урядова комісія, чиї рекомендації обговорюватимуться на саміті Великої сімки у Німеччині наступного року.
Комісія експертів займеться аналізом трьох найважливіших питань: зростання кількості резистентних мікроорганізмів, нездатність фармакологічних компаній розробити нові класи антибіотиків впродовж майже чверті століття, і надмірне вживання антибіотиків.
Цікаво те, що комісію очолює людина, далека від медицини і фармакопеї - це відомий британський економіст Джим О'Ніл. Під його головуванням будуть працювати науковці, фінансисти, промисловці і медики з багатьох країн світу. Вибір на користь саме фінансиста британський прем'єр пояснив так: "Ми стикаємося з паралічем ринку - фармакологічна галузь відмовилася від розробки нових класів антибіотиків, і ми повинні створити стимули для поновлення такої роботи".
Дійсно, про проблему відмови гігантів фармацевтичного ринку розробляти нові ліки, говорять вже не перший рік. І саме приклад антибіотиків найбільш яскраве унаочнення того, як гонитва за прибутком коштує життя багатьом людям. Адже за оцінками фахівців, від інфекцій, викликаних резистентними мікроорганізмами, тільки в Британії в рік гинуть 5 тисяч осіб, а в Європі - 25 тисяч. Цей процес пришвидшується із року в рік, і британський прем'єр на виглядає панікером, коли, фактично, повторює висновки ВООЗ, опубліковані навесні - ще трохи, і людство повернеться до тих "темних часів медицини", коли люди масово помирали від найпростіших бактеріологічних заражень, коли гангрена чи пологова гарячка ставали вироком.
Втім, що робити, якщо фармакопея - це найперше бізнес? Тобто жодної сентиментальності чи, навпаки, образ - прибуток понад усе, як будь-де у діловій сфері. Гіганти фармакологічної індустрії зовсім не вороги людства. Вони мають цілком зрозуміле бажання мати надприбутки, якомога менше видатків, контролювати ринок і душити у зародку все, що може їм в тому завадити. Наразі фармакологічний бізнес - один з найприбутковіших. І це правильно - бо саме він тримає в руках ключі від життя. Вигідніше у сучасному світі торгувати хіба-що смертю, але наркоторгівля, торгівля органами, зброєю та "живим товаром" у офіційних рейтингах зазвичай не враховуються.
Саме найбільші фармакологічні фірми впливають на те, які ліки будуть в нас з вами. Вони не тільки самі розробляють ліки, хоча будь-яка велика фармакологічна фірма має в своїй структурі дослідницькі лабораторії - вони замовляють дослідження і розробки, фінансують їх, а потім впроваджують у виробництво і тим самим формують і попит, і пропозицію. При тому ради директорів керуються міркуваннями прибутку, а зовсім не інтересами людства.
Нажаль, якщо вірити дослідникам фармацевтичного ринку, дослідження й інноваційні розробки наразі не є пріоритетом в більшості гігантів індустрії - бюджети рекламних і піар відділів більші, ніж в дослідницьких лабораторій. Тобто найважливіше - продати. Втім, навіть більші витрати ідуть на юридичні відділи і судові витрати - бо найважливішим стратегічним напрямом для тих, хто контролює фармацевтичний ринок, є недоторканість патентів. Що, в свою чергу, стає на заваді подальших розробок.
Фармацевтичні гіганти настільки міцно тримають ринок в обіймах, що віднедавна надії людства експерти почали пов'язувати зовсім не з прекрасно устаткованими, дорожезними лабораторіями "першого світу", а з біотехнологічним розвитком Індії та Китаю. Тамтешні фармацевти, не звертаючи уваги на обурення колег з Європи і Америки, не тільки роблять для своїх бідних країн дешеві генерики вже відомих ліків, але й вкладають немало ресурсів у розробку нових.
Втім, у флагманів "третього світу" все ще багато труднощів на шляху до створення власного "фармакологічного чуда". А знесилення антибіотиків вже набуває світового визнання в якості однієї з глобальних проблем людства. Тому без змін у політиці гігантів фармакологічної індустрії невдовзі на нас чекають великі неприємності. Пов'язані не зі злиденністю сучасної хімії чи біології, а з кризою "зацікавленості" індустрії.
Те, що комісію з розв'язання цієї проблеми антибіотиків очолює фінансист, свідчить, що, принаймні, в британському уряді це розуміють.

Ответить

Вернуться в «Европейский союз»